ellieelien-vFiCmvh8qx0-unsplash

ZAPISKI Z PRACY WARSZTATOWEJ Z BOGINIAMI NA SPOTKANIACH KRĘGOWYCH

Termin bogini – psychologiczny opis kompleksu kobiecego charakteru, jaki intuicyjnie rozpoznajemy w sobie i innych kobietach.

Zapiski

Od zawsze lubiłam, ze swoich lektur, zapisywać cytaty i przemyślenia. To miejsce zaprasza do podzielenia się nimi z wami.

Kobieta. Solidarność kobiet. Siostrzeństwo.

Madeleine Albright: “W piekle jest specjalne miejsce dla kobiet, które nie pomagają innym kobietom”. Kiedy wspieramy jedną kobietę wszystkie na tym zyskujemy. Co czujesz, jak reagujesz, kiedy po raz pierwszy słyszysz słowo Siostrzeństwo? Braterstwo, odmieniane na różne sposoby jest pojęciem zrozumiałym. Braterstwo krwi, braterstwo broni, a nawet znalazłam braterstwo zbrodni. A siostrzeństwo kojarzy nam się …

btyprzed ceremonią

Ceremonie, rytuały

Mam w sobie tęsknotę za rytuałem, za ceremonią. Taką samą tęsknotę obserwuję u innych kobiet, które spotykam w kręgach. Zastanawiałam się skąd ona się bierze. Doszłam do wniosku, że brak nam stabilności i bezpieczeństwa. Gwałtownie zmienia się klimat. Budzi się niepokój, jak dadzą sobie radę, jak przeżyją nasze dzieci, wnuki, prawnuki.

blog2a

Uzdrawianie Relacji Rodzinnych

Wszyscy przychodzimy na świat w rodzinie i jej zawdzięczamy życie ze wszystkimi możliwościami i ograniczeniami. W historii rodziny zawarte są losy przodków, które mają wpływ na wszystkich późniejszych jej członków. Rodzina jest systemem, od którego nie można się odciąć.

ellieelien-vFiCmvh8qx0-unsplashMINI

Bogini, czy możemy porozmawiać?

Nasza kultura straciła harmonię. To co zostało zagubione to wymiar kobiecy w naszym duchowym i psychologicznym życiu, głęboki, mistyczny sens Ziemi, jej cyklów i samego kosmosu, jako żywej tajemnicy. Straciliśmy nasze wewnętrzne połączenie z mocą, którą zwykliśmy nazywać Wielką Matką nas wszystkich.

blog8a

Boginiczne archetypy dojrzałej kobiecości – Jean Shinoda Bolen

Jest już od dawna oczekiwana książka dla dojrzałych kobiet!!!

blog7a

Boginie w każdej kobiecie

Kariera czy rodzina? Namiętny romans czy stabilne małżeństwo? kompromis czy ostra rywalizacja? Pieniądze czy satysfakcja z pracy? Takie decyzje nie są łatwe, bo na naszą psychikę wpływają różne, czasem sprzeczne, siły wewnętrzne, przez autorkę przedstawiane pod postacią greckich bogiń. Hera pogania: „Kiedy wreszcie wyjedziesz za mąż?”.

Updating…

  • Brak produktów w koszyku.