Kręgi kobiet

Żyjemy w świecie mężczyzn i uznałyśmy ten świat za swój własny. Wiele z nas potrzeby partnerów uznała za swoje. Nie zastanawiamy się, czego tak naprawdę potrzebujemy, by być szczęśliwe. Rzadko kiedy  jesteśmy pewne siebie i w pełni czujemy swoją wartość. Zanim nastąpił czas patriarchatu Kobieta miała równe z mężczyzną prawa. Z jej zdaniem liczyli się wszyscy, także mężczyźni.

rytuał

Kobiety potrzebowały siebie, by bezpiecznie wychować potomstwo. Dziewczynki i młode kobiety uczyły się od starszych kobiet jak przyrządzać zioła, by leczyć rodzinę, jak wychowywać dzieci, jak przyjmować narodziny. Dbały o rytuały.

W dzisiejszych czasach pełnych agresji, walki my kobiety potrzebujemy odzyskać swoją moc. Potrzebujemy siebie nawzajem, by przywrócić szacunek do siebie samej, do Matki Ziemi. Potrzebujemy siebie, by odkryć i poddać się swojej kobiecej naturze,  wzajemnie się wspierać, uczyć od siebie mądrości,  słuchać naszej intuicji, głosu naszego serca, by zmieniając i rozwijając siebie, inspirować zmiany we własnej Rodzinie, by  zaszczepiać miłość i pragnienie pokoju w sercach naszych dzieci.

W ostatnim czasie nasilił się ruch kobiet, tworzących Kręgi. W 2004 roku powstała Rada Starszyzny Kobiet. Spotkało się 13 Babć z pięciu kontynentów, by dzielić się nauką rdzennych plemion, po to by przywrócić świetność naszej Matce Ziemi. Na wezwanie  Jean Shinody Bolen powstają tysiące kręgów kobiecych. Sama uczestniczę w Kręgu Starszyzny Kobiet w Warszawie.  Pragniemy przywrócić stare ceremonie, rytuały i inicjacje, po to byśmy odnalazły wzajemne powiązania i odzyskały kontakt ze swoją mocą płynącą od naszych przodkiń, pamiętając też o tym, co pozostawimy siedmiu pokoleniom po nas.

spotkania kobiet

Od 20 lat prowadzę Krąg Kobiet. Powstał  z potrzeby przebywania z mądrymi kobietami, które rozumieją, że stworzone jesteśmy do życia pięknego, fascynującego, szczęśliwego, kobietami, które odkrywają swoją moc i dzięki niej wprowadzają zmiany w swoim życiu. Koncentrujemy się na naszej odwadze, chęci poznania świata, miłości, zdolności obdarowywania ciepłem i komfortem psychicznym i uczymy się w pełni wykorzystywać i polegać na naszej intuicji.

Updating…

  • Brak produktów w koszyku.