Wydawnictwo Yemaya

Misją Wydawnictwa Yemaya jest wydawanie książek, które sięgają do korzeni kobiecości i przypominają kobietom, kim w istocie są. Pragniemy dzielić się tym, co uważamy za mądre, dobre i ważne, co jest zgodne z naszym światopoglądem i wartościami.

Nakarmić swoje demony, Tsultrim Allione

to już II wydanie od dawna wyczekiwanej pozycji autorki niezwykłej książki – Kobiety Mądrości  NAKARMIĆ swoje DEMONY.  Stworzona przez Tsultrim Allione pięciostopniowa metoda karmienia demonów wywodzi się ze starożytnej buddyjskiej praktyki czie, ale nie jest praktyka religijną, nie wymaga znajomości buddyzmu. Stosowana jest przez profesjonalnych psychoterapeutów, psychologów, lekarzy i doradców życiowych. Dzięki niej każdy może stać się swoim własnym najskuteczniejszym terapeutą.

Tsultrim Allione – autorka przełomowej książki Kobiety mądrości, jest cenioną nauczycielką buddyzmu tybetańskiego, znaną z przejrzystych wyjaśnień ułatwiających ludziom Zachodu zrozumienie nauk buddyjskich. W niezwykle umiejętny sposób łączy dwa światy: tradycyjny Tybet i współczesność. Jej misją jest odtworzenie żeńskiej linii buddyzmu.z przedmowy Jacka Kornfielda„Tsultrim Allione  pokazuje szczegółowo i z niezwykłą precyzją, jak można przetransformować energię uzależnienia, wstydu, choroby, niepokoju, lęku i złości w energię wyzwolenia.”Hanna Samson o książce:

„Demony są wśród nas. To nasze lęki, zazdrość, uzależnienia. Prowadzimy z nimi ciągłą walkę, a one nie znikają. W miejsce odciętej głowy smoka wyrasta nowa. A gdyby tak karmić demony, zamiast z nimi walczyć. Autorka przekonująco pokazuje, że współczucie i rozumienie to lepsza droga rozwiązywania konfliktów. Tych wewnętrznych i tych zewnętrznych. Gdyby przyjąć tę nową strategię w stosunkach społecznych, świat miałby szansę na pokój. Nie musimy na to biernie czekać. Możemy zacząć od siebie.”

Cena detaliczna książki wynosi 42.00. Cena promocyjna 40.00. Książkę  wysyłamy pocztą po wpłacie na konto: 40.00 + koszty przesyłki: list polecony: 10 PLN (1 szt.) 16 PLN (2 szt.) lub za zaliczeniem pocztowym. Nr konta: Wydawnictwo Yemaya Alicja Bednarska-Ćwiek, Elżbieta Smoleńska sc.,05-410 Józefów-Michalin ul. Dobra 4A

02 1240 1095 1111 0010 6612 6088

W rytmie księżyca. Kiedy dziewczynka staje się kobietą, Lucy H. Pearce

To pozycja dla dziewcząt i ich matek!

Książka wprowadza w nowy etap życia z miłością i szacunkiem dla kobiecości, pokazując, że pierwsza miesiączka może stać się prawdziwym świętem. Rozwiewa szkodliwe mity i wątpliwości związane z pierwszą menstruacją, wyjaśnia zmiany, które zachodzą w ciele i psychice młodej kobiety, radzi, jak zadbać o siebie w tych dniach. Książka, która uczy, jak poznać i zrozumieć księżycowy rytm kobiecego ciała. Cena detaliczna 24.60

Polecają:

Joanna Eichelberger liderka kobiecych kręgów:

Młoda kobieto, zapraszam cię na spotkanie z kochającymi kobietami, które chcą się z tobą dzielić swoją mądrością i obdarowywać cię niezwykłymi tajemnicami życia.

Natalia Miłuńska, antropolożka:

W rytmie Księżyca to książka dla dziewczynek, które wchodzą w okres dojrzewania. Przede wszystkim jednak to książka dla dziewczynki w nas. Dla tej, która przechodziła przez pierwszą miesiączkę sama, której nikt nie wprowadził do Czerwonego Namiotu. Która też chciałaby mieć piękną ceremonię Stawania się Kobietą – dostać prezenty, kwiaty, wsparcie i miłość w czasie Pierwszej Krwi. Warto tę dziewczynką odnaleźć w sobie, kupić jej tę książkę, przygotować Ceremonią i odzyskać ważne doświadczenie naszej Kobiecości.

Cena detaliczna książki wynosi 24,60. Cena promocyjna 20.00. Książkę  wysyłamy pocztą po wpłacie na konto: 20.00 + koszty przesyłki: list polecony: 10 PLN (1 szt.) 12 PLN (2 szt.) lub za zaliczeniem pocztowym 20 i odpowiednio 22 PLN. Nr konta: Wydawnictwo Yemaya Alicja Bednarska-Ćwiek, Elżbieta Smoleńska sc.,05-410 Józefów-Michalin ul. Dobra 4A.

Książkę można zamówić pod adresem info.yemaya@wp.pl

02 1240 1095 1111 0010 6612 6088

Książkę można też odebrać w Warszawie przy ul. Koziej 4 m. 8 po uprzednim umówieniu się.

Boginiczne archetypy dojrzałej kobiecości, Jean Shinoda Bolen

Każda kobieta wkracza kiedyś w trzecią fazę życia. A gdy znajdzie się na tym nieznanym terytorium, może albo opłakiwać utraconą młodość, albo z ekscytacją spojrzeć w przyszłość, korzystając z bogactw ukrytych we własnej psychice. Jean Shinoda Bolen opisuje potężne kobiece archetypy, symbolizowane przez boginie mądrości, współczucia, gniewu i uzdrawiającego śmiechu, odkrywając w nich pokłady mocy pojawiające się w psychice dojrzałej kobiety. I przekonuje, że możemy obudzić w sobie boginię bez względu na wiek.

O książce:

Ta książka jest dla nas – dojrzałych, mądrych kobiet zwanych wiedźmami. Autorka, orędowniczka boskiej kobiecości, przekonuje nas, że w trzeciej fazie życia stajemy się prawdziwie twórcze, wolne i mocne.Świadomie kształtujemy nasze życie i świat wokół nas.

Tanna Jakubowicz-Mount, psychoterapeutka

Jean Shinoda Bolen jest profesorem psychiatrii na University of California w San Francisco i wybitną psychoterapeutką z blisko 40-letnim doświadczeniem. Prowadzi liczne wykłady i warsztaty. Jej książki – wydała do tej pory trzynaście tytułów – zostały przetłumaczone na kilkanaście języków.

Cena detaliczna książki wynosi 42,6. Cena promocyjna 35.00. Książkę  wysyłamy pocztą po wpłacie na konto: 35.00 + koszty przesyłki: list polecony: 10 PLN (1 szt.) 12 PLN (2 szt.) lub za zaliczeniem pocztowym (koszt odpowiednio 20  i 22.00PLN). Nr konta: Wydawnictwo Yemaya Alicja Bednarska-Ćwiek, Elżbieta Smoleńska sc.,05-410 Józefów-Michalin ul. Dobra 4A

02 1240 1095 1111 0010 6612 6088

Książkę można też odebrać w Warszawie przy ul. Koziej 4 m. 8 po uprzednim umówieniu się.

ZAMÓWIENIA NALEŻY KIEROWAĆ NA ADRES: info.yemaya@wp.pl;

Książka dostępna jest również w księgarniach.

Boginie w każdej kobiecie – Jean Shinoda Bolen

Kariera czy rodzina? Namiętny romans czy stabilne małżeństwo? kompromis czy ostra rywalizacja? Pieniądze czy satysfakcja z pracy? Takie decyzje nie są łatwe, bo na naszą psychikę wpływają różne, czasem sprzeczne, siły wewnętrzne, przez autorkę przedstawiane pod postacią greckich bogiń. Hera pogania:

„Kiedy wreszcie wyjedziesz za mąż?”. Dla Demeter najważniejsze są dzieci. „Używaj życia, póki czas” – kusi Afrodyta.

„Jeśli chcesz zrobić karierę, musisz skupić się tylko na tym” – ostrzega Atena.

Której posłuchać? Jak dokonywać mądrych wyborów? o tym właśnie pisze Jean Shinoda Bolen: jak pogodzić swoje wewnętrzne boginie, by żyć w zgodzie  z własną prawdziwą naturą.

„Zadziwiające, jak wiele łączy nas, współczesne kobiety, z mieszkankami Olimpu. Poznanie ich to podróż w głąb samej siebie. Być kobietą można na wiele sposobów, a najważniejsze to odkryć swój własne. Poznać boginie, które tkwią w każdej z nas. Gdy je zrozumiemy i polubimy, zrozumiemy i polubimy siebie. Odzyskamy moc, jaką daje zgodność tego, kim jestem, z tym co robię”.

O książce

Zadziwiające, jak wiele łączy nas, współczesne kobiety, z mieszkankami Olimpu. Poznanie ich to podróż w głąb samej siebie. Być kobietą można na wiele sposobów, a najważniejsze to odkryć swój własny. Poznać boginie, które tkwią w każdej z nas. Gdy je zrozumiemy i polubimy, zrozumiemy i polubimy siebie. Odzyskamy moc, jaką daje zgodność tego, kim jestem, z tym, co robię.

Hanna Samson

Jean Shinoda Bolen jest profesorem psychiatrii na University of California w San Francisco i wybitną psychoterapeutką z blisko 40-letnim doświadczeniem. Prowadzi liczne wykłady i warsztaty. Jej książki– wydała do tej pory trzynaście tytułów – zostały przetłumaczone na kilkanaście języków.

cena książki: 43,50,

Cena detaliczna książki wynosi 43,50. Cena promocyjna 35.00. Książkę  wysyłamy pocztą po wpłacie na konto: 35.00 + koszty przesyłki:10 PLN (1 szt.) 12 PLN (2 szt.) lub za zaliczeniem pocztowym (koszt odpowiednio 20  i 22.00PLN). Nr konta: Wydawnictwo Yemaya Alicja Bednarska-Ćwiek, Elżbieta Smoleńska sc.,05-410 Józefów-Michalin ul. Dobra 4A

02 1240 1095 1111 0010 6612 6088

ZAMÓWIENIA NALEŻY KIEROWAĆ NA ADRES: info.yemaya@wp.pl;

Książkę można też odebrać w Warszawie przy ul. Koziej 4 m. 8 po uprzednim umówieniu się.

Książka dostępna jest również w księgarniach.

Updating…

  • Brak produktów w koszyku.