Misją Wydawnictwa Yemaya jest wydawanie książek, które sięgają do korzeni kobiecości i przypominają kobietom, kim w istocie są. Pragniemy dzielić się tym, co uważamy za mądre, dobre i ważne, co jest zgodne z naszym światopoglądem i wartościami.

Nakarmić swoje demony, Tsultrim Allione

to już II wydanie od dawna wyczekiwanej pozycji autorki niezwykłej książki – Kobiety Mądrości  NAKARMIĆ swoje DEMONY.  Stworzona przez Tsultrim Allione pięciostopniowa metoda karmienia demonów wywodzi się ze starożytnej buddyjskiej praktyki czie, ale nie jest praktyka religijną, nie wymaga znajomości buddyzmu. Stosowana jest przez profesjonalnych psychoterapeutów, psychologów, lekarzy i doradców życiowych. Dzięki niej każdy może stać się swoim własnym najskuteczniejszym terapeutą.

Tsultrim Allione – autorka przełomowej książki Kobiety mądrości, jest cenioną nauczycielką buddyzmu tybetańskiego, znaną z przejrzystych wyjaśnień ułatwiających ludziom Zachodu zrozumienie nauk buddyjskich. W niezwykle umiejętny sposób łączy dwa światy: tradycyjny Tybet i współczesność. Jej misją jest odtworzenie żeńskiej linii buddyzmu.z przedmowy Jacka Kornfielda„Tsultrim Allione  pokazuje szczegółowo i z niezwykłą precyzją, jak można przetransformować energię uzależnienia, wstydu, choroby, niepokoju, lęku i złości w energię wyzwolenia.”Hanna Samson o książce:

„Demony są wśród nas. To nasze lęki, zazdrość, uzależnienia. Prowadzimy z nimi ciągłą walkę, a one nie znikają. W miejsce odciętej głowy smoka wyrasta nowa. A gdyby tak karmić demony, zamiast z nimi walczyć. Autorka przekonująco pokazuje, że współczucie i rozumienie to lepsza droga rozwiązywania konfliktów. Tych wewnętrznych i tych zewnętrznych. Gdyby przyjąć tę nową strategię w stosunkach społecznych, świat miałby szansę na pokój. Nie musimy na to biernie czekać. Możemy zacząć od siebie.”

Cena detaliczna książki wynosi 42.00. Cena promocyjna 40.00. Książkę  wysyłamy pocztą po wpłacie na konto: 40.00 + koszty przesyłki: list polecony: 10 PLN (1 szt.) 16 PLN (2 szt.) lub za zaliczeniem pocztowym. Nr konta: Wydawnictwo Yemaya Alicja Bednarska-Ćwiek, Elżbieta Smoleńska sc.,05-410 Józefów-Michalin ul. Dobra 4A

02 1240 1095 1111 0010 6612 6088

W rytmie księżyca. Kiedy dziewczynka staje się kobietą, Lucy H. Pearce

To pozycja dla dziewcząt i ich matek!

Książka wprowadza w nowy etap życia z miłością i szacunkiem dla kobiecości, pokazując, że pierwsza miesiączka może stać się prawdziwym świętem. Rozwiewa szkodliwe mity i wątpliwości związane z pierwszą menstruacją, wyjaśnia zmiany, które zachodzą w ciele i psychice młodej kobiety, radzi, jak zadbać o siebie w tych dniach. Książka, która uczy, jak poznać i zrozumieć księżycowy rytm kobiecego ciała. Cena detaliczna 24.60

Polecają:

Joanna Eichelberger liderka kobiecych kręgów:

Młoda kobieto, zapraszam cię na spotkanie z kochającymi kobietami, które chcą się z tobą dzielić swoją mądrością i obdarowywać cię niezwykłymi tajemnicami życia.

Natalia Miłuńska, antropolożka:

W rytmie Księżyca to książka dla dziewczynek, które wchodzą w okres dojrzewania. Przede wszystkim jednak to książka dla dziewczynki w nas. Dla tej, która przechodziła przez pierwszą miesiączkę sama, której nikt nie wprowadził do Czerwonego Namiotu. Która też chciałaby mieć piękną ceremonię Stawania się Kobietą – dostać prezenty, kwiaty, wsparcie i miłość w czasie Pierwszej Krwi. Warto tę dziewczynką odnaleźć w sobie, kupić jej tę książkę, przygotować Ceremonią i odzyskać ważne doświadczenie naszej Kobiecości.

Cena detaliczna książki wynosi 24,60. Cena promocyjna 20.00. Książkę  wysyłamy pocztą po wpłacie na konto: 20.00 + koszty przesyłki: list polecony: 10 PLN (1 szt.) 12 PLN (2 szt.) lub za zaliczeniem pocztowym 20 i odpowiednio 22 PLN. Nr konta: Wydawnictwo Yemaya Alicja Bednarska-Ćwiek, Elżbieta Smoleńska sc.,05-410 Józefów-Michalin ul. Dobra 4A.

Książkę można zamówić pod adresem info.yemaya@wp.pl

02 1240 1095 1111 0010 6612 6088

Książkę można też odebrać w Warszawie przy ul. Koziej 4 m. 8 po uprzednim umówieniu się.

Wydawnictwo Yemaya

Boginiczne archetypy dojrzałej kobiecości, Jean Shinoda Bolen

Każda kobieta wkracza kiedyś w trzecią fazę życia. A gdy znajdzie się na tym nieznanym terytorium, może albo opłakiwać utraconą młodość, albo z ekscytacją spojrzeć w przyszłość, korzystając z bogactw ukrytych we własnej psychice. Jean Shinoda Bolen opisuje potężne kobiece archetypy, symbolizowane przez boginie mądrości, współczucia, gniewu i uzdrawiającego śmiechu, odkrywając w nich pokłady mocy pojawiające się w psychice dojrzałej kobiety. I przekonuje, że możemy obudzić w sobie boginię bez względu na wiek.

O książce:

Ta książka jest dla nas – dojrzałych, mądrych kobiet zwanych wiedźmami. Autorka, orędowniczka boskiej kobiecości, przekonuje nas, że w trzeciej fazie życia stajemy się prawdziwie twórcze, wolne i mocne.Świadomie kształtujemy nasze życie i świat wokół nas.

Tanna Jakubowicz-Mount, psychoterapeutka

Jean Shinoda Bolen jest profesorem psychiatrii na University of California w San Francisco i wybitną psychoterapeutką z blisko 40-letnim doświadczeniem. Prowadzi liczne wykłady i warsztaty. Jej książki – wydała do tej pory trzynaście tytułów – zostały przetłumaczone na kilkanaście języków.

Cena detaliczna książki wynosi 42,6. Cena promocyjna 35.00. Książkę  wysyłamy pocztą po wpłacie na konto: 35.00 + koszty przesyłki: list polecony: 10 PLN (1 szt.) 12 PLN (2 szt.) lub za zaliczeniem pocztowym (koszt odpowiednio 20  i 22.00PLN). Nr konta: Wydawnictwo Yemaya Alicja Bednarska-Ćwiek, Elżbieta Smoleńska sc.,05-410 Józefów-Michalin ul. Dobra 4A

02 1240 1095 1111 0010 6612 6088

Książkę można też odebrać w Warszawie przy ul. Koziej 4 m. 8 po uprzednim umówieniu się.

ZAMÓWIENIA NALEŻY KIEROWAĆ NA ADRES: info.yemaya@wp.pl;

Książka dostępna jest również w księgarniach.

Boginie w każdej kobiecie – Jean Shinoda Bolen

Kariera czy rodzina? Namiętny romans czy stabilne małżeństwo? kompromis czy ostra rywalizacja? Pieniądze czy satysfakcja z pracy? Takie decyzje nie są łatwe, bo na naszą psychikę wpływają różne, czasem sprzeczne, siły wewnętrzne, przez autorkę przedstawiane pod postacią greckich bogiń. Hera pogania:

„Kiedy wreszcie wyjedziesz za mąż?”. Dla Demeter najważniejsze są dzieci. „Używaj życia, póki czas” – kusi Afrodyta.

„Jeśli chcesz zrobić karierę, musisz skupić się tylko na tym” – ostrzega Atena.

Której posłuchać? Jak dokonywać mądrych wyborów? o tym właśnie pisze Jean Shinoda Bolen: jak pogodzić swoje wewnętrzne boginie, by żyć w zgodzie  z własną prawdziwą naturą.

„Zadziwiające, jak wiele łączy nas, współczesne kobiety, z mieszkankami Olimpu. Poznanie ich to podróż w głąb samej siebie. Być kobietą można na wiele sposobów, a najważniejsze to odkryć swój własne. Poznać boginie, które tkwią w każdej z nas. Gdy je zrozumiemy i polubimy, zrozumiemy i polubimy siebie. Odzyskamy moc, jaką daje zgodność tego, kim jestem, z tym co robię”.

O książce

Zadziwiające, jak wiele łączy nas, współczesne kobiety, z mieszkankami Olimpu. Poznanie ich to podróż w głąb samej siebie. Być kobietą można na wiele sposobów, a najważniejsze to odkryć swój własny. Poznać boginie, które tkwią w każdej z nas. Gdy je zrozumiemy i polubimy, zrozumiemy i polubimy siebie. Odzyskamy moc, jaką daje zgodność tego, kim jestem, z tym, co robię.

Hanna Samson

Jean Shinoda Bolen jest profesorem psychiatrii na University of California w San Francisco i wybitną psychoterapeutką z blisko 40-letnim doświadczeniem. Prowadzi liczne wykłady i warsztaty. Jej książki– wydała do tej pory trzynaście tytułów – zostały przetłumaczone na kilkanaście języków.

cena książki: 43,50,

Cena detaliczna książki wynosi 43,50. Cena promocyjna 35.00. Książkę  wysyłamy pocztą po wpłacie na konto: 35.00 + koszty przesyłki:10 PLN (1 szt.) 12 PLN (2 szt.) lub za zaliczeniem pocztowym (koszt odpowiednio 20  i 22.00PLN). Nr konta: Wydawnictwo Yemaya Alicja Bednarska-Ćwiek, Elżbieta Smoleńska sc.,05-410 Józefów-Michalin ul. Dobra 4A

02 1240 1095 1111 0010 6612 6088

ZAMÓWIENIA NALEŻY KIEROWAĆ NA ADRES: info.yemaya@wp.pl;

Książkę można też odebrać w Warszawie przy ul. Koziej 4 m. 8 po uprzednim umówieniu się.

Termin Bogini określa formę archetypu rozpoznawanego w sobie jak i w kobietach, którymi  się otaczamy, a także w mitologii, literaturze, filmach, serialach. W mitach odnajdujemy mocne cechy, ale także zranienia poszczególnych bogiń. Są to te same konflikty, jakie mamy my kobiety współczesne. HERA, żona Zeusa jest w konflikcie z Afrodytą,  boginią kochanką, Atena, urodzona w zbroi, nie dopuszcza kobiecych, miękkich uczuć, odcięta jest od matki jaką reprezentuje Demeter i zmysłowej miłości Afrodyty itd.

Rozpoznając archetypy bogiń  i ich charakterystyczne cechy dowiadujemy  się, dlaczego my kobiety tak bardzo się między sobą różnimy, dlaczego jedne kobiety pragną mieć męża i dzieci, inne cenią niezależność  i pną się po szczeblach kariery, niektóre szukają intensywnych emocji, a jeszcze inne samotności i duchowości, w zależności od tego, która bogini jest w niej aktywna.

Szerzej temat Bogiń w nas, kobietach opisała Jean Shinoda Bolen. Więcej znajdziesz w książkach Shinody Boginie w każdej kobiecie i Boginiczne archetypy dojrzałej kobiecości dostępnych pod adresem Wydawnictwa Yemaya: info.yemaya@wp.pl

Kilka fragmentów książki:
Kiedy kobieta zda sobie sprawę z oddziaływujących na nią sił, zdobywa władzę, którą przynosi wiedza. „Boginie” są potężnymi, niewidzialnymi siłami, które kształtują zachowanie i emocje.Wiedza na ich temat jest nowym, poszerzającym świadomość terytorium. Gdy kobieta wie, które „boginie” w niej dominują, ma świadomość swoich instynktów, priorytetów, umiejętności i możliwości odnalezienia sensu życia”
“Starożytne Greczynki wiedziały, która bogini jest ich opiekunką i składały jej hołd. Dary na ołtarzu składały również tej bogini, której opieki właśnie potrzebowały.”
“W psychice współczesnych kobiet boginie przejawiają się jako archetypy, mogące – podobnie jak w starożytnej Grecji – domagać się ofiarnych darów. Często dominują nad charakterem osób im poddanych. Kobieta, nawet nie wiedząc, jakiej bogini jest podporządkowana, i tak przejawia swoje powiązanie z określonym archetypem, czasem przez całe życie, czasem przez znaczną jego część.”
“W psychice kobiety mogą być obecne wszystkie boginie. Jednak w indywidualnych przypadkach jedne się aktualizują (nabierają energii i rozwijają się) a inne nie.”
“Oczekiwania rodziców wobec dziecka wzmacniają rozwój jednych archetypów, a tłumią inne. Rodzina nagradzająca i wspierająca córkę w tym, co rozwija się w niej w naturalny sposób, powoduje że czuję się ona dobrze ze sobą i może zajmować się ważnymi dla siebie sprawami. Inaczej dzieje się z dziewczyną, której rodzina nie aprobuje wzorców patronującej jej bogini.”

ZAPISKI Z PRACY WARSZTATOWEJ Z BOGINIAMI NA SPOTKANIACH KRĘGOWYCH

Termin bogini – psychologiczny opis kompleksu kobiecego charakteru, jaki intuicyjnie rozpoznajemy w sobie i innych kobietach.

Żeby poznać siebie w pełni trzeba odnaleźć podstawowy, pierwotny typ bogini w sobie i być świadomą,  jaki wpływ mają na nas pozostałe archetypy bogiń.

Nasza kultura straciła harmonię. Jest chora, cierpi z powodu tego, co Hopi nazywają koyaanisqatsi – zwariowanym życiem bez harmonii.

W duchowości zagubiony został kobiecy wymiar mistycznego sensu cyklów  Matki Ziemi. Straciliśmy nasze wewnętrzne połączenie z mocą, którą zwykliśmy nazywać Wielką Matką nas wszystkich.

Historycy religii zgadzają się co do tego, ze w czasach kiedy czczono Wielką Matkę ludzie żyli w harmonii ze sobą i siłami życiowymi. Wielka Matka była wcieleniem twórczej siły. Była siłą manifestującą się w całym urodzaju i wszystkich jego formach: ludzkim zwierzęcym i roślinnym.

Kiedy słyszymy Grecja, myślimy kolebka demokracji, ale czy może istnieć demokracja, kiedy kobiety nie maja głosu i tylko wybór między byciem matroną w pieleszach domowych, heterą, wysokiej klasy prostytutką lub niewolnicą?

Wcześniej, w Mezopotami,i Inanna (Isztar) czczona była jako źródło życia samo w sobie. Była siłą manifestującą się w całym urodzaju i wszystkich jego formach: ludzkich, zwierzęcych i roślinnych. Corocznie łączyła się z synem/bogiem, pasterzem Tammuzem, który był inkarnacją wiosny. Jego śmierć na jesieni symbolizowała zamieranie przyrody a ich połączenie, odrodzenie na wiosnę. To Bogini Matka powoływała go do życia. Była wcieleniem twórczej siły w całej swojej pełni i mocy.

Marija Gimbutas pokazała, że Bogini Matka była czczona w prehistorycznej Europie tysiące lat temu. Szczególnie między 3000, a 1200 lat przed czasem najazdu wojowniczych plemion z północy. Patriarchalni wojownicy rozgromili kult Matki, szczycąc się, że Bóg Marduk poćwiartował Boginię Tiamat, rozrzucając jej szczątki po całym świecie.

Wielka Bogini została podzielona na wiele pomniejszych bogiń, o znacznie mniejszym znaczeniu. Każda z bogiń jest teraz odcięta od oryginalnej Matki. Działają oddzielnie i są antagonistycznie nastawione wobec siebie.

Wraz z upadkiem Rzymu, zatryumfował  chrześcijański, najwyższy Bóg Ojciec. Jesteśmy jak rodzina, która cierpi z powodu rozwodu. Dzieci mieszkają i żyją tylko z ojcem i mają zakaz wspominania o swojej matce. Nie wolno nam nawet wymieniać jej imienia. Mamy za to Ojca Wszechmogącego, miłującego, ale karzącego, wobec którego mamy czuć się winni.

W mitach odnajdujemy zranienie indywidualnych bogiń, i te same konflikty jakie mają kobiety współczesne. Wiele tych  konfliktów narosło z wprowadzenia patriarchalnych wartości.

Afrodyta wstydzi się swojej seksualności,

Atena kwestionuje swoją zdolność myślenia,

Hera wątpi w swą moc,

Demeter nie ufa swojemu  urodzajowi,

Persefona wypiera  swoje wizje,

W kulturze judeo-chreścijańskiej mamy 2000 lat winy i wstydu związanego z cyklem ciała, które prowadzą bezpośrednio do przepraszania za swoją seksualność. (aseksualna Maria).

Każdy mit jest nie tylko reminiscencją starszej religii Matki ale też pokazuje czystą manipulację jak np. wcześniej Hera była czczona jako Wielka Matka. Najeźdźcy z północy przywieźli swojego boga i przymusili Herę do małżeństwa. Zeus stanął na czele Olimpu, a Hera została tylko jego żoną.

Wstęp i opisy poszczególnych bogiń na podstawie:

The Goddess Whithin, przewodnik po wiecznie żywych mitach, które kształtują życie kobiet, Jennifer Barker Woolger and Roger J.Woolger

Boginie w każdej kobiecie, Jean Shinoda Bolen

Boginiczne archetypy dojrzałej kobiecości, Jean Shinoda Bolen

KOBIETA POD WPŁYWEM  ARCHETYPU  ARTEMIDY

DZIECKO

Zwykle nazywana chłopczycą. Bawi się z chłopakami w piłkę, chodzi po drzewach, ściga się i z nimi rywalizuje. Dobra kumpelka. Takie zachowania alienują ją od dziewczynek. Może mieć przyjaciółką, pod warunkiem, że tez prowadzi ją archetyp Artemidę. Bez towarzystwa brata lub chłopców czuje się bardzo samotnie i może stać się introwertyczką.

Młoda Artemida może być błędnie kojarzona z tym co nazywamy męskim, w istocie jest to miłość do wolności, niezależności i autonomii. To wewnętrzna atawistyczna tęsknota za dzikością.

ARTEMIDA DORASTAJĄCA

Kiedy zmienia się jej ciało, ukrywa je pod luźnymi bluzkami. Zaczyna być traktowana przez kumpli jak przysłowiowa „baba”. Nie rozumie dlaczego zostaje wykluczona. Ucieka w sport. Dorosłe Artemidy to atletki, gimnastyczki, tancerki, tenisistki, pływaczki, narciarki. Mają potrzebę współzawodnictwa w drużynie, brania udziału w zawodach, mistrzostwach.

ZRANIONA ARTEMIDA – BÓL ALIENACJI

Patriarchat nie pozwolił jej odkryć unikalnego daru kobiecości. Zraniona Artemida jest samotna i wykluczona z towarzystwa. Takie kobiety, jak Artemida oddziaływały na  męską wyobraźnię, wywoływały lęk więc były tępione jako czarownice.

Artemidę cechuje wewnętrzna równowaga między żeńskim i męskim. Prawdziwą relację ma sama ze sobą . U takich kobiet energia pozostaje w środku i przekłada się na wizje mistyczne i głęboki podziw dla wszystkich przejawów natury. W samotności odnajduje głęboki, cichy wymiar swojej duszy, który przekłada się na pracę ze zwierzętami, ptakami, zwierzętami wodnymi na przykład w oceanarium itp…

ARTEMIDA I JEJ SEKSUALNOŚĆ

W czasie kultu Artemidy kobiety cieszyły się dużą swobodą i wolnością, służąc  bogini w świątyniach i w czasie państwowych festiwali. Seksualność była wolna. Kultywowano starożytne kulty. Szanowne matrony i dziewczęta mogły spędzać noce na wzgórzach tańcząc, stymulowane mistyczną ekstazą i upojeniem alkoholowym. Obraz młodej, czystej dziewicy to z pewnością wymysł greckiego patriarchatu. Sekret seksualności Artemidy leży w jej instynktownym połączeniu ze swoją pierwotną naturą. Kiedy jest głęboko połączona z Erosem jej miłosna gra jest dzika i gwałtowna. Współczesne Artemidy powinny o tym wiedzieć, aby nie czuły się outsiderkami z powodu oceny swoich seksualnych zachowań.

WIZJE NOWEJ SPOŁECZNOŚCI

W związku zachowuje niezależność. Interesuje ją tylko mężczyzna jej równy, który tak jak ona uprawia sport. Dla partnerów Artemidy związek z nią jest wyzwaniem. Odrzuca ona bliskość ale nie seks.

Samotna Artemida woli towarzystwo podobnych do siebie kobiet, z którymi potrafi stworzyć silną więź. Zasługą Artemidy dla feminizmu jest tworzenie wspólnot kobiet.

ARTEMIDA I WEZWANIE DZIKOŚCI

Jeszcze nie tak dawno, nasze babki i prababki żyły w rodzinnych wiejskich gospodarstwach, zgodnie ze zmieniającym się cyklem na kole roku. Sugeruje to, że wiele Artemid wciąż żyje wśród nas. Odczuwa tęsknotę swoich przodkiń do życia zgodnego z naturą. Wiele z nich decyduje się podążać za wewnętrznym wezwaniem i wraca do życia poza miastem.  Pragną by uhonorować ich łączność z Matką Ziemią. Niektóre podejmują pracę jako położne, doule, biolożki, podglądające życie dzikich zwierząt (Jane Goodall).

Obecnie wiele znaków świadczy o powrocie świadomości artemidyjskiej. Ekologia stała się pojęciem towarzyszącym nam na każdym kroku. W roku 1980 pojawił się ekofeminizm, świadomość, że Ziemia jest żywym organizmem, którego zdrowie jest zagrożone, a działalność człowieka prowadzi do katastrofy klimatycznej. Nigdy wcześniej świadomość Artemidy nie była tak pilnie potrzebna. To duchowa głęboka rewolucja. Jesteśmy świadomi odnowy duchowej energii ziemi i duchowego połączenia ze zwierzętami i światem roślin. Pod koniec XX wieku pojawił się neopoganizm, nowe rozumienie czarostwa/czarownictwa,  witchcraft (the craft of the wise) pod nazwą Wicca, którego przedstawicielką jest Starhawk. Ruch rozumiany jako stara religia Artemidy, która przetrwała w Europie na długo jeszcze po pojawieniu się chrześcijaństwa.  Duch Artemidy pod różnymi imionami jest obecny wśród tradycji rdzennych  ludów Ziemi. W Ameryce Północnej zwany Stąpaniem Ścieżką Piękna. Curanderos i szamani, przerywają zakaz ujawniania tajemnej mądrości swoich przodków i przyjeżdżają do Europy, by dzielić się swą ezoteryczną, wiedzą. Pojawiły się alternatywne metody leczenia. Ujawniły się pełne mocy kobiety, wpływowe nauczycielki rdzennych kultur, jak Babcia Twyla Nich, zwana Babcią Twyllah, powstała Rada Rdzennych Babć, także ruch Babć, które okrążają Świat i dzielą się swoją wiedzą i mądrością na warsztatach i zgromadzeniach. Uczą cichej ugruntowanej obecności i stają się inspiracją dla europejskich kobiet, które można powiedzieć poszukują utraconej artemidyjskiej Drogi Piękna. W Warszawie, polskie Babcie, co czwartek, stają na rondzie De Gaulle’a, by zamanifestować święty gniew i niezgodę na naruszanie naszej wolności przez rządzących.

Wiele z nas prowadzi tęsknota poszukiwania ponownej prostej drogi życia. Kobiety rezygnują z niewolniczej pracy w korporacjach, nie kupują zbędnych rzeczy, które zaśmiecają Matkę Ziemię. Nasza pozycja to nie pięcie się po szczeblach kariery, to życie w prawdzie, praca z pasją w sercu, która służy polepszaniu życia na ziemi. Uświadomienie sobie  potęgi czystego i jasnego umysłu, wspieranie innych w tym co mają najlepszego i podążanie z nimi tą samą ścieżką życia. To dar brania i otrzymywania z miłością.

Większość tradycyjnych nauczycieli starszyzny  woli jednak pozostawać poza mediami, w ukryciu. Ich światło i mądrość i tak dociera do spragnionych duchowej wizji bogini, zwanej przez Greków Artemida.

KULT NIEDŹWIEDZIA

8-9 letnie dziewczynki przechodziły inicjację. Były przebierane za niedźwiadki. Niedźwiedzica jest symbolem macierzyństwa, opieki nad potomstwem. Otrzymywały prezenty np. konia i jeździectwo stawało się jej pasją w późniejszych czasach.

Kult niedźwiedzia był pomostem między dzieciństwem a dojrzałością. Niebezpieczeństwem dla Artemidy jest to, że może nigdy nie przekroczyć tego mostu i na zawsze pochłonie ją sport. Przejście w dojrzałość nie jest dla niej . Identyfikując się w dzieciństwie z chłopcami i  odmawiając dżenderowej roli dziewczynki, wie kim nie jest, ale nie koniecznie wie kim jest.

Książka dostępna jest również w księgarniach.

Updating…

  • Brak produktów w koszyku.